Czy każdy ma prawo do miłości?

Ona nigdy nie wyszła za mąż. Jakoś się nie trafił żaden, którego by pokochała. No był taki. Kiedyś, dawno temu, był…ale ożenił się z inną. Takie wtedy były czasy, że młodzi nie mieli za wiele do powiedzenia. Więc posłuchał rodziców. Urodziły im się dzieci- dwóch synów i córka. Ona wyjechała do innego miasta, niby do nowej pracy a tak naprawdę nie mogła patrzeć na jego „szczęście”. Bo na pierwszy rzut oka tak to wyglądało.

Gdy dowiedziała się, że zmarła jego żona, postanowiła przyjechać na pogrzeb. Spotkali się po 40 latach. I okazało się, że chociaż mają po 60-tce, to dawna miłość ciągle w nich mieszka. Zaczęli się spotykać, w kawiarni na kawie, w parku…było im dobrze. Było jak dawniej. Ale okazało się, że jego dzieci nie były z tego zadowolone.

„Za stary jesteś, nowej żony ci się zachciewa?”, „Jeszcze ci bara bara trzeba?” słyszał z każdej strony. W kościele patrzono na nich z pogardą i prawie wytykali palcami jak wychodzili razem po zakupy. Nawet ksiądz się uśmiechał pod nosem, gdy pewnego razu przyszli do kancelarii.

„No, no, że też jeszcze macie siłę”- zabłysnął humorem. Wyszli z kancelarii z mocnym postanowieniem, że się nie dadzą sprowokować. I że będą walczyć o siebie i swoje uczucie. Bo już raz się stracili z oczu.

Wzięli ślub, zamieszkali razem. Ludzie w końcu ucichli, bo nagle znaleźli sobie inne tematy.

Zastanawiam się, dlaczego wydaje się nam dziwne, że starsi ludzie zakochują się w sobie i chcą być ze sobą? Większości nie razi nas miłość nastolatków, młodych ludzi a oburzają się tak często widokiem starszych zakochanych….A przecież każdy ma prawo do miłości, w każdym wieku. Choćby miała trwać chwilę…..

31 myśli nt. „Czy każdy ma prawo do miłości?

 1. Dobry tekst, nie wolno drwić z żadnej miłości. Kiedy spotykam parę starszych osób, którzy trzymają się za ręce ogarnia mnie miłe uczucie, też tak chce :) chce mieć to uczucie miłości przez całe życie. To nie jest śmieszne, to jest wspaniałe :)

 2. Każdy ma prawo do miłości bez względu na wiek. Dzieci które nie akceptują nowej miłości rodzica są po trosze egoistami. W tym przypadku akurat być może dzieci bolało, że zaraz po pogrzebie tato znalazł sobie drugą panią. Może też byłoby mi przykro. Pozdrawiam

 3. Nikt nie powinien byc sam! Każdy ma prawo byc szczęśliwy!!
  Babcia mojej koleżanki wyszła za mąż po raz drugi w wieku 82 lat.
  Ludzie się śmieją, ale oni zawsze znajdą sobie powód! Z byle czego zrobią wielkie halo!

 4. Bo ludzie zwyczajnie zazdroszczą tym, którzy chcą tej miłości szukają i znajdują. Zazdroszczą im odwagi i wytrwałości, zazdroszczą tych chwil szczęścia na które tamci mogą sobie pozwolić i sobie pozwalają. Ja jestem sporo po czterdziestce, czyli w tak zwanym dojrzałym wieku i gdy zaczynam się z kimkolwiek spotykać to słyszę takie komentarze – że też ci się jeszcze chce …
  No to odpowiadam, że dopiero teraz mi się chce :)
  Dobrze, że nie tylko mnie :)

  • I masz rację. Dla mnie ludzie dziwiący się z uczuć ludzi w starszym wieku są ograniczeni. Dla nich uczucie = seks i te chamskie pytania: jeszcze im się chce. Jeśli ktoś opiera związek dwojga ludzi tylko na seksie to na cienkiej nitce go wiesza. Człowiek ma w sobie tyle dobra do zaoferowania drugiemu człowiekowi i życie staje się miłe. Dzieci nie mają prawa zawłaszczać całego życie rodzicom to egoizm. Dużo , dużo szczęścia dla wszystkich kochających niezależnie od wieku.

 5. W swoim otoczeniu zauważyłam taką prawidłowość, że jeżeli kobieta zostanie sama po śmierci męża, to nie tak chętnie wiąże się z innym… natomiast wdowiec szybko szuka sobie towarzyszki. Po śmierci mamy ( rok temu ) nie wyobrażam sobie jak by to mogło być, że tatuś ma kolejną żonę :( ale gdyby się zakochał to musiałabym zaakceptować, choć wolałabym aby do tego nie doszło.

 6. Oczywiście, że tak, na miłość nigdy nie jest za późno a ludzkie gadanie, cóż… Nic się na to nie poradzi, niech gadają, skoro w ich życiu nic ciekawego się nie wydarza ;-) .

 7. Dla tej miłości jestem na TAK! Ludzie akceptują homo a na miłość starców patrzeć nie mogą. Przykre… Moja babcia osobiście romansuje z … moim wujkiem :P Są z tego samego wieku i nie wiem jak miałabym do niego mówić- raczej wujek czy dziadek? :D Jednak babcia uważa, że to tylko przyjaciel, ale nam to nie przeszkadza! :)

 8. Jak byłam nastolatką (sporo dziesiątek już minęło) w Krakowie na Plantach patrzyłam na staruszków idących pod rękę. Panie w kapeluszach i rękawiczkach, panowie zadbani. Uśmiechnięci, pogrążeni w rozmowie. Też tak chciałam, niestety nie wyszło. Z szacunkiem patrzę na takie pary a czasami nawet troszeczkę im zazdroszczę.

 9. Siostra mojego męża wychowuje 3-letniego syna, którego ojciec skończył 62 lata… Ona ma 38 lat – nie wzięli ślubu, on twierdzi, że nie jest to mu do niczego potrzebne (ma już żonę, dorosłą córkę i 4-letniego wnuczka).
  Myślę, że w dzisiejszych czasach trudno jest mówić o kimś po 60-ce, że jest stary.

 10. Ja tez skonczylam 60 lat, cale moje dorosle zycie to byla samotna walka o przetrwanie. Mlodzi nie pamietaja czasow kartek na mieso I pustych polek w skepach.ale to przeszlosc. Teraz spotkalam czlowieka o jakim marzylam i chce spedzic z nim reszte mojego zycia. Czy mozna mnie potepiac za to za na „stare lata” chce aby ktos troszczyl sie o mnie,zeby ktos przytulil I powiedzial ze jestem najlepsza. Ci ktorzy krytykuja I oburzaja sie nie wiedza co to jest samotnosc I nie wiedza co im jest pisane.

 11. Dzieci zapewne boją się o spadek, a może o to, że ojciec nie będzie im pomagał przy wnukach? Boją się, że ta druga osoba może być oszustką czyhającą na emeryturę (takie przypadki niestety się zdarzają)…
  Ale dla miłości starszych ludzi, jak najbardziej TAK :-) Znam kilka pięknych, mocno wiekowych par, które zeszły się w jesieni życia – z przyjemnością się na nich patrzy. Tylko społeczeństwo jeszcze z takim widokiem nie do końca się oswoiło, stąd nieprzychylne komentarze bliskiego otoczenia, ale z upływem czasu będzie ich coraz mniej .

 12. Fajna historia :), a jednak los tak chciał by byli razem. Nie ma nic do miłości starszych ludzi.. o ile nie krzywdzi to innych ( chodzi mi o zdrady itp.). W tym wypadku on był wolny, ona też to czemu nie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>