Na przekór, czyli wsi spokojna, wsi wesoła….

Parę miesięcy temu moja pani dyrektor zawezwała mnie do siebie i oznajmiła, że na rok oddelegowuje mnie do naszej placówki (czyli wiejskiego domu kultury) oddalonej od mojego miasta o jakieś 10 km. Pierwszą myślą było ” no nie, co ja tam będę robić”, dodatkowo ”życzliwe” utwierdzały mnie jeszcze w moim myśleniu, podrzucając teksty typu „zastaniesz się tam na wsi”, „zanudzisz się” itp.

Przepłakałam dwie nocy i uznałam, że trzeba stawić czoła przeciwnościom (tak wtedy o tym myślałam). Dzisiaj, po 7 miesiącach pracy „na placówce” uważam, że nie było dla mnie lepszego rozwiązania na częściowe wypalenie i znudzenie pracą w mieście. Jestem tu sama dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem, ustalam harmonogram pracy dla siebie i pani sprzątającej, zajmuję się papierologią i budynkiem od strony administracyjnej, prowadzę zajęcia dla dzieci. Przy okazji wyszło na jaw, że świat sztalug, podobrazi, akwareli i pasteli nie jest już dla mnie czarną magią i nie powoduje pustki w głowie w stylu : o co kaman? Rozwijam się przy dzieciakach, malujemy, rysujemy, wyklejamy, szukam dla nich pomysłów, wychowuję (tak tak) i z dnia na dzień przywiązuję siędo tego stanu rzeczy coraz bardziej…..

Do czego zmierzam? Ano do tego, że czasami najgorsze z pozoru rzeczy wydają się po jakimś czasie prawdziwym błogosławieństwem i darem od losu….tak na przekór :)

 

2 myśli nt. „Na przekór, czyli wsi spokojna, wsi wesoła….

  1. To już drugi wpis, który dzisiaj czytam, udowadniający, że powiedzenie „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” ma sens. Kiedyś wydawało mi się idiotyczne, ale ostatnio zaczynam się przekonywać, że coś w nim jest. Na własnej i cudzej skórze :) Pozdrawiam :)

    • Bo jakoś taka nasza dziwna natura. że często od razu się jeżymy i mówimy „nic z tego” albo „i tak się nie uda”a potem nagle jest lepiej niż było wcześniej…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>