Bądź dobra dla siebie

Zdarzył się ostatnio wieczór, w którym musiałam zostać w domu….i wpadłam w lekką panikę. No bo jak to pracy akurat wtedy nie było, znajomi nie mieli jakoś czasu a i mnie się niespecjalnie chciało gdziekolwiek ruszać. I wpadłam na genialny pomysł: dzisiaj robię sobie wieczór sama ze sobą.

Zapaliłam świeczki w łazience, nalałam moje ulubione białe półwytrawne i do wanny, potem sesja z balsamami, kremami…..książka i film na dobranoc. Pierwszy raz od nie pamiętam jak dawna czytałam w łóżku pod kołdrą z zadowolonymi kotami po bokach , bo to prawie święto, że ich pańcia nigdzie się nie wybiera, nie pędzi i nie wyprawia nie wiadomo czego.

I to nasunął mi się wniosek: od tej pory będę dla siebie dobra. Ja też jestem ważna, nie tylko dzieciaki, czekające na zajęcia, nie tylko szefowa i współpracownicy, koleżanki sfochowane, bo od niedawna mam samochód (więc powodzi mi się na pewno wspaniale), nie szalone, zwariowane tempo. Raz na jakiś czas pomyślę tylko o sobie i nie będę wpadać w panikę, bo akurat nie mam nic do roboty, posłucham samej siebie, tego , co dla mnie najlepsze,  może nawet kupię sobie jakiś drobiazg (a co, należy mi się).

Nie ma co przesadzać z pośpiechem i czasami naprawdę warto zwolnić, cobyśmy nie powariowali :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>